دیدگاه: تعزیه شکل اولیه خود را ندارد!
دکتر یدالله آقاعباسی: «تعزیه‌ی امروز دیگر به شکل اولیه‌ی آن وجود ندارد، مگر در دهات‌ها و جاهای دورافتاده که مردم هنوز صداقت و صمیمیت دارند وگرنه الان دیگر تعزیه شده صنعت پول‌دربیار! این تعزیه‌ای که برایش جشنواره می‌گیرند دیگر آن تعزیه‌ای که مردم با اخلاص و با اعتقاد در آن شرکت می‌کردند، نیست».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تعزیه خانه کرمان به نقل از هفته نامه استقامت دکتر یدالله آقاعباسی روز یکشنبه ۲۹ مهرماه در جمع دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه شهید باهنر کرمان، پیرامون موضوع «تعزیه و نمایش ایرانی» با تاکید بر این‌که امروز دیگر تعزیه به شکل اولیه‌ی خودش وجود ندارد، اظهار کرد:«تعزیه‌ی امروز دیگر به شکل اولیه‌ی آن وجود ندارد، مگر در دهات‌ها و جاهای دورافتاده که مردم هنوز صداقت و صمیمیت دارند وگرنه الان دیگر تعزیه شده صنعت پول‌دربیار! این تعزیه‌ای که برایش جشنواره می‌گیرند دیگر آن تعزیه‌ای که مردم با اخلاص و با اعتقاد در آن شرکت می‌کردند، نیست».

وی در این‌باره توضیح داد:«تعزیه از همان زمانی که به اوج خود رسید، سقوط کرد، و این اتفاق در زمان قاجار شروع شد؛ در دوران پهلوی هم ادامه پیدا کرد».

تعزیه کرمان

این کارگردان و بازیگر تئاتر تاکید کرد: «در واقع تعزیه قبل از این‌که رضا شاه جلویش را بگیرد از بین رفته بود! خودش، خودش را از بین برد. من معتقدم وقتی شما برای یک هنری پول خرج کردید، رانت هم پیدا می‌شود. الان هم وضعیت همین است، وقتی شما می‌بینید نمایشی کار می‌شود آن هم با مبلغ‌های میلیاردی، معلوم است که پشتشان به یک پشتیبانی گرم است وگرنه یک دانشجو، یا یک کارگر و مردم عادی که نمی‌توانند بلیط ۳۰۰ هزار تومانی بخرند!»

وی افزود: «تعزیه در اواخر دوره قاجار هم وضعیت خوبی نداشت. تعزیه آن زمان متکی بود به شاه. تا جایی که جواهرات سلطنتی و پارچه‌های سلطنتی را از خزانه‌ها می‌آورند در تکیه دولت و چهلچراغ می‌آویختند و تعزیه را با شکوه اجرا می‌کردند. خب، چشم و هم‌چشمی‌ها هم شروع شد، بین تعزیه‌خوان‌ها دعوا و کشمکش به وجود آمد و برخی به برخی دیگر اجازه نمی‌دادند که کار کنند. فسادها نمایان شد و رشوه‌ها گرفته شد. در واقع همین گرفتاری‌هایی که در تئاتر داریم، قبلا هم در تعزیه داشتیم. الان هم همین پشت سر یکدیگر حرف‌زدن‌ها را داریم. بنابراین تعزیه خودش، به وسیله آدم‌هایی از بین رفت که آدم‌های خیلی صاف و صادقی هم نبودند. این‌طور نبود که کسی جلویشان را بگیرد. فقط می‌‌شد تعزیه را در دهات‌ و جاهای دورافتاده پیدا کرد وگرنه در شهرها حالت بدی پیدا کرده بود».

این استاد دانشگاه افزود:«به هرحال بعد از قاجار، تعزیه کم‌کم در شهرها فراموش شد و اولین بار در دوره‌ی جدید، گروهی از روشن‌فکران ایرانی تئاتر تعزیه را ساختند و به جشن هنر شیراز آوردند و دوباره آن را احیاء کردند. امروز هم دارد تلاش‌های زیادی برای احیای تعزیه صورت می‌گیرد و جشنواره برایشان برگزار می‌شود ولی وقتی یک چیزی از مبنا از بین برود، دیگر به شکل اولیه‌ی آن احیاء نمی‌شود. امروز تعزیه با این بلندگوها و اکوها و سر و صداهای در سالن‌ها دیگر تعزیه نیست. درواقع سالن اصلا جای تعزیه نیست!»

آقاعباسی اضافه کرد:«وقتی قرار است یک چیزی کار شود، باید با قدرت کار شود. الان هم اگر گروه‌ها خوب کار کنند تاثیرگذارند. باید از تعزیه برای «ساختن» استفاده کرد. که البته بسیاری نیز از فنون آن استفاده کردند و آن را در بین مردم همگانی کردند. اما تعزیه اگر بخواهد بماند، باید در نمایش ایرانی ما جریان پیدا کند. ولی متاسفانه ما کم کار می‌کنیم. گروه تعزیه‌خوانان مخلص ما اگرچه هنوز هم هستند، اما الان تعداد آن‌ها دارد کم می‌شود. خود تعزیه‌خوان‌ها باید بدانند چطور کار کنند و فقط به خاطر پول کار نکنند. فقط هم تعزیه به این شکل در نیامده، در مورد مداحی‌ها هم همین‌طور است، الان به شکل‌های ناجوری درآمده‌اند و تبدیل به صنعت شده‌اند».

این مترجم آثار نمایشی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد وضعیت تکیه‌ها نیز اظهار کرد:«تکیه‌ها از قدیم درواقع مراکزی بودند که مردم در آنجا جمع می‌شدند؛ شعر می‌خواندند و قصه می‌گفتند. از دوره‌ی صفویه به بعد کم‌کم به تکیه‌هایی تبدیل شدند که تماشاخانه‌ای بود برای مردم در تماشای تعزیه. بدین صورت که دور تا دور تکیه غرفه بود و تماشاگران می‌نشستند و تماشا می‌کردند و نمایش هم در وسط روی سکو اجرا می‌شد. اکنون در کرمان هم تکیه مدیرالملک را داریم که تقریبا به شکل اولیه خود باقی مانده است. تکیه صفه عزاخانه هم در بازار مظفری است، اما اغلب این تکیه‌ها را به خصوص در دوران اخیر خرابشان کرده‌اند. یعنی مثلا می‌خواستند درست‌شان کنند، ولی درواقع از آن شکل اصلی خود خارج‌شان کردند و تبدیلشان کردند به فضاها و معماری‌های عجیب و غریب و اضافه کردنِ الحاقاتی که تکیه را از اصل خود خارج می‌کند. این در حالی است‌که تکیه‌ها فضاهای خیلی ساده‌ای بودند».

وی خاطرنشان کرد: « باید تعزیه را به صورت موزه‌ای حفظ کرد و آن را در جشنواره‌های جهانی ارائه کرد؛ باید از این طریق نشان داد که تعزیه درواقع چگونه بوده است. همان‌طور که چینی‌ها و ژاپنی‌ها نمایش‌های خود را به همین صورت حفظ کردند. البته این دیگر آن تعزیه‌ای که همه در آن مشارکت می‌کنند نیست؛ ولی خب، موزه‌ای است که نشان بدهیم چقدر قدرتمند است. این گنجینه‌ای است که تئاتری‌ها هم باید نسبت به آن آگاه باشند و آن را حفظ کنند. هنوز هم اگر خیمه‌شب‌بازی‌ها و نمایش‌های روحوضی که دیگر از بین رفته‌اند، دوباره زنده شوند و خوب هم کار شوند تماشاچی‌های خود را دارند. این ما هستیم که باید به این قضیه ارزش بدهیم!».

گفتنی است، آقاعباسی همچنین در این نشست که با میزبانی کانون فرهنگ و ادب دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، چکیده‌ای از تاریخ تعزیه‌ی قبل از اسلام و اشکال مختلف این آیین‌ها را در جمع حاضر بیان کرد. وی گفت: «در مورد آیین‌های تعزیه تا قبل از اسلام اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما بسیاری از آیین‌های عزاداری و رسومات آن، ذره‌ ذره به صورت سینه به سینه تا زمان‌های بعدتر منتقل شدند. تا زمانی که در یک لحظه‌ی خاص تاریخی به هم رسیدند؛ یعنی در زمان صفویه». وی در این خصوص گفت:«قبل از دوران صفویه تمام اعمال عزاداری به شکل مراسم آیینی اجرا می‌شد؛ و درواقع از زمان صفویه بود که تبدیل به یک نمایش آیینی شدند؛ بدین‌معنی که از آن زمان اعمال عزاداری شکل نمایشی به خود گرفتند که می‌‌شد تماشایشان کرد؛ و این اتفاق به تدریج در دوران زندیه به تکامل ‌رسید تا این‌که سرانجام در عصر قاجار به اوج خود رسید».

 تعزیه شکل اولیه خود را ندارد!کلمات کليدي : تعزیه کرمان
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 6 آبان ماه ، 1397 توسط admin  چاپ مطلب

مرتبط با موضوع :

   [چهارشنبه، 28 اسفند ماه ، 1398]
 این رشته سر دراز دارد  [چهارشنبه، 26 ارديبهشت ماه ، 1397]
 سال به سال دریع از پارسال  [دوشنبه، 30 اسفند ماه ، 1395]
 تعزیه ، چشم انتظار تشکل صنفی  [يكشنبه، 21 آذر ماه ، 1395]

نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : soh94cuh
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]

yanmaneee (امتیاز : 0)
توسط مهمان در مورخه : چهارشنبه، 17 مهر ماه ، 1398
kd shoes [www.kd11.us] yeezy [www.yeezyadidas.us.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] hermes handbags bag [www.hermes-handbags.us.org] nike shoes [www.nike-hyperdunk.us.com] michael kors handbags outlet [www.michael-kors-handbags.com.co] nike shox for men [www.nike-shox.us.com] air max 97 [www.nikeairmax97.net] vapormax [www.vapormax.org.uk] ferragamo belt [www.ferragamobelt.us] off white [www.offwhiteclothing.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] nike lebron 16 [www.lebron16.us] coach outlet online [www.coachoutlets.name] supreme hoodie [www.supreme-hoodie.us.com] yeezy 500 [www.yeezy-500.us.com] ultra boost [www.ultraboost.us.com] hermes [www.hermesonlineshop.com] kd 11 shoes [www.kd11.us.com] air max 95 [www.nikeairmax95.us.com] coach factory outlet [www.coachoutletsfactory.com] off white hoodie [www.offwhite.us.com] cheap jordans [www.jordans.net.co] kyrie 6 shoes [www.kyrie-6.com] golden gooses sneakers [www.goldengoosesneakersstore.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] lebron 10 [www.lebronjames-shoes.us.com] adidas tubular shadow [www.adidas-tubular.us.com] adidas superstars [www.adidassuperstar.us.com] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] kyrie 5 [www.kyrie5.us] moncler outlet [www.monclersoutlet.us.com] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com]

مطالعه ادامه این نظر ...
kd shoes [www.kd11.us] yeezy [www.yeezyadidas.us.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] hermes handbags bag [www.hermes-handbags.us.org] nike shoes [www.nike-hyperdunk.us.com] michael kors handbags outlet [www.michael-kors-handbags.com.co] nike shox for men [www.nike-shox.us.com] air max 97 [www.nikeairmax97.net] vapormax [www.vapormax.org.uk] ferragamo belt [www.ferragamobelt.us] off white [www.offwhiteclothing.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] nike lebron 16 [www.lebron16.us] coach outlet online [www.coachoutlets.name] supreme hoodie [www.supreme-hoodie.us.com] yeezy 500 [www.yeezy-500.us.com] ultra boost [www.ultraboost.us.com] hermes [www.hermesonlineshop.com] kd 11 shoes [www.kd11.us.com] air max 95 [www.nikeairmax95.us.com] coach factory outlet [www.coachoutletsfactory.com] off white hoodie [www.offwhite.us.com] cheap jordans [www.jordans.net.co] kyrie 6 shoes [www.kyrie-6.com] golden gooses sneakers [www.goldengoosesneakersstore.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] lebron 10 [www.lebronjames-shoes.us.com] adidas tubular shadow [www.adidas-tubular.us.com] adidas superstars [www.adidassuperstar.us.com] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] kyrie 5 [www.kyrie5.us] moncler outlet [www.monclersoutlet.us.com] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] louboutin shoes [www.louboutins.us.com] nike shox [www.nike-shox.us.com] reebok outlet [www.reebokoutlet.us.org] nike shoes [www.nike-hyperdunk.us.com] curry 5 [www.stephencurry.us.com] ralph lauren uk [www.polosralphlaurenuk.com] louboutin outlet [www.louboutin-outlet.us.com] kyrie 5 shoes [www.kyrie5.us] nike vapormax [www.vapormax.org.uk] nhl jerseys [www.nhljerseysshop.us.com] supreme clothing [www.supremesclothing.com] birkin bag [www.birkinbag.us.com] longchamp [www.longchampshandbags.us] coach outlet [www.coachoutlets.name] balenciaga sneakers [www.balenciaga-sneakers.us.com] air max 90 [www.airmax90.us.org] balenciaga [www.balenciaga.us.com] russell westbrook shoes [www.russellwestbrookshoes.us.com] canada goose [www.canada-goose.in.net] supreme hoodie [www.supreme-hoodie.us.com] nike huarache [www.nike-huarache.com] nike air max [www.nikeair-max.us.com] balenciaga speed [www.balenciagaspeeds.com] kobe shoes [www.kobe-shoes.us.com] fila shoes [www.fila-shoes.us.com] coach factory outlet [www.coachoutletsfactory.com] yeezy [www.yeezyadidas.us.com] kd 10 [www.kd-10.us] goyard [www.goyards.us.org] timberland boots [www.timberlands.us] michael kors purses [www.michael-korsoutlets.us] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] kd 12 shoes [www.kd12.org] michael kors handbags [www.outletmichael-kors.us.com] adidas stan smith shoes [www.adidasstansmith.us.com] louboutin shoes [www.louboutins.us.com] michael kors handbags [www.outletmichael-kors.us.com] jordan 12 [www.jordan12.us.com] kyrie 6 [www.kyrie-6.com] adidas tubular [www.adidas-tubular.us.com] curry shoes [www.stephencurry.us.com] paul george shoes [www.paulgeorgeshoes.us.com] kevin durant shoes [www.kevindurant-shoes.us.com] air max 2018 [www.nikeairmax2018.us.com] air max 95 [www.nikeairmax95.us.com] supreme clothing [www.supremesclothing.com] supreme t shirt [www.supremeoutlets.us.com] off white nike [www.off-whiteshoes.us.com] kd 11 [www.kd11.us.com] kobe byrant shoes [www.kobe-shoes.us.com] cheap jordan shoes [www.cheap--jordans.us.com] golden goose outlet [www.goldengoose.us.com] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] nba jerseys [www.cheapnbajerseyswholesale.us] adidas yeezy [www.yeezyadidas.us.com] nike air max 97 [www.air-max97.com] vapormax [www.vapormax.org.uk] nike epic react [www.nikereact.us.com] coach outlet online [www.coachoutlets.name] jordans [www.cheapjordans.us.org] supreme clothing [www.supremesclothing.com] fila shoes [www.fila-shoes.us.com] nike air force [www.nikeairforce1.us.com] longchamp bags [www.longchamphandbags.co.uk] kyrie irving shoes [www.kyrieirving-shoes.us.com] curry 6 shoes [www.curry6.net] vapormax [www.vapormax.org.uk] golden gooses [www.goldengoosesneakersstore.com] kd shoes [www.kd11.us] kyrie 6 [www.kyrie-6.com] kyrie 4 shoes [www.kyrie4.org] cheap nfl jerseys [www.nfljerseyssale.us] off white [www.offwhiteclothing.us.com] nike air max [www.nikeair-max.us.com] ralph lauren uk [www.polosralphlaurenuk.com] kyrie 6 shoes [www.kyrie-6.com] hermes belts for men [www.hermes-belt.us.com] curry 6 [www.curry6shoes.us] nike sneakers for women [www.nikesneakers.us.com] hogan outlet [www.hogan-outlet.us.com] air jordan [www.air-jordanshoes.us.org] air max 97 [www.nikeairmax97.net] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost350v2shoes.us.com] nike shoes [www.nike-hyperdunk.us.com] kyrie 3 [www.kyrie3.us.com] kd 12 [www.kd12.org] adidas yeezy [www.yeezyadidas.us.com] air max 270 [www.airmax-270.com] air force 1 [www.nikeairforce1.us.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] hermes handbags [www.hermes-handbags.us.org] lebron 15 shoes [www.lebron15.net] canada goose jacket [www.canada-goose.in.net] air max 270 [www.airmax-270.com] coach outlet sale [www.coachoutletssale.com] nike sneakers [www.nikesneakers.us.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] vans shoes [www.vansshoes.us.com] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] yeezy shoes [www.yeezysus.com] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] nike air max 270 [www.nike270.us] Kanye West shoes [www.yeezyshoesuk.com] balenciaga sneakers [www.balenciaga-sneakers.us.com] off white clothing [www.offwhite.us.com] offwhite [www.offwhite.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] nike sneakers for men [www.nikesneakers.us.com] lebron 16 [www.lebron16.us] yeezy boost 700 [www.yeezy700.us.com] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] supreme [www.supremesonline.com] air jordan [www.air-jordanshoes.us.org] kyrie 6 shoes [www.kyrie-6.com] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-outletonline.us.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutinsoutlet.net] golden gooses [www.goldengoosesneakersstore.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] ferragamo belt [www.ferragamobelt.us] lebron shoes [www.lebron16.us] converse outlet [www.converseshoesoutlet.com] kobe 11 [www.kobebasketballshoes.net] fitflops sale clearance [www.fitflops-saleclearance.us.com] nike air max 270 [www.nike270.us] fila [www.filashoes.us.org] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] hermes handbags [www.hermes-handbags.us.org] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] cheap jordans [www.jordans.net.co] fila [www.filashoes.us.org] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] nmd [www.nmdadidas.com] michael kors uk [www.michael-kors-handbags.org.uk] nike air max 2018 [www.nikeairmax2018.us.com] golden goose outlet [www.goldengoose.us.com] kd shoes [www.kd11.us] retro jordans [www.jordanshoes.us] jordan sneakers [www.jordanssneakers.us.com] curry 4 shoes [www.curry4shoes.us.com] ferragamo belts [www.ferragamobelt.us.org] nike cortez men [www.nikecortez.us.com] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] retro jordans [www.jordanshoes.us] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] nfl jerseys [www.nfljerseyssale.us] adidas zx flux [www.adidaszxflux.com] moncler jackets [www.monclerjacket.net] christian louboutin [www.christianlouboutinbar.com] kyrie 5 [www.kyrie5.us] retro jordans [www.jordanshoes.us] nike foamposite [www.nikefoamposite.us.com] louboutin shoes [www.louboutins.us.com] moncler [www.monclercoat.us.com] nike air vapormax [www.air-vapormax.com] louboutin [www.louboutins.us.com] lebron 11 [www.lebronjames-shoes.us.com] birkin bag [www.birkinbag.us.com] westbrook shoes [www.russellwestbrookshoes.us] goyard [www.goyards.us.org] air jordan [www.air-jordanshoes.us.org] balenciaga [www.balenciaga.us.com] adidas tubular [www.adidas-tubular.us.com] nike x off white [www.nikexoffwhite.com] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-outletonline.us.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] nike cortez [www.nikecortez.us.com] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] off white hoodie [www.offwhite.us.com] zx flux [www.adidaszxflux.com] cheap nfl jerseys [www.nfljerseyssale.us] hermes online [www.hermesonlineshop.com] adidas tubular [www.adidas-tubular.us.com] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] kyrie 5 shoes [www.kyrie5.us] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] vans outlet [www.vansshoes.us.com] russell westbrook shoes [www.russellwestbrookshoes.us.com] mbt shoes [www.mbts.us.org] fila [www.filashoes.us.org] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] goyard handbags [www.goyardhandbags.us.org] fila shoes [www.fila-shoes.us.com] longchamp handbags [www.long-champ.us.com] coach handbags [www.coachoutletsfactory.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] nike air max 2019 [www.nikeairmax2019.com] cheap nba jerseys [www.cheapnbajerseyswholesale.us] kobe shoes [www.kobe-shoes.us.com] adidas nmd [www.nmdadidas.com] converse outlet [www.converseshoesoutlet.com] louboutin shoes [www.louboutins.us.com] cheap jordans [www.jordans.net.co] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-outletonline.us.com] converse shoes [www.converseshoesoutlet.com] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] michael kors outlet online [www.michael-korsoutlets.us] air jordans [www.cheap-airjordans.us.com] bape hoodie [www.bapehoodie.us] nike air max 97 [www.air-max97.com] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost350v2shoes.us.com] nike air max 90 [www.airmax90.us.org] nike air max 97 [www.air-max97.com] curry 6 [www.curry6shoes.us] michael kors handbags [www.outletmichael-kors.us.com] goyard handbags [www.goyardhandbags.us.org] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] supreme clothing [www.supremesclothing.com] nike air max 95 [www.airmax-95.com] nike react [www.nikereact.org] nike shoes [www.nike-hyperdunk.us.com] curry 6 shoes [www.curry6.net] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] yeezy 500 [www.yeezy-500.us.com] air jordan [www.air-jordanshoes.us.org] michael kors [www.michael--korsoutlet.us.org] 100% real jordans for cheap [www.jordansforcheap.us.com] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] hermes handbags [www.hermes-handbags.us.org] james harden shoes [www.hardenshoes.us.com] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] kate spade handbags [www.katespadehandbags-outlet.us.com] huaraches [www.nike-huarache.com] retro jordans [www.jordanshoes.us] supreme new york [www.supremenewyork.us.com] kyrie shoes [www.kyrieirving-shoes.us.com] off white [www.offwhiteclothing.us.com] moncler [www.monclercoat.us.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutinsoutlet.net] jordan 11 [www.jordan11retro.us.com] lebron james shoes [www.lebronjames-shoes.us.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] adidas ultra boost [www.ultraboost.us.com] louboutin shoes [www.louboutins.us.com] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost350v2shoes.us.com] hermes birkin [www.hermes-birkin.us.com] balenciaga trainers [www.balenciagaspeeds.com] jordans [www.cheapjordans.us.org] harden shoes [www.hardenshoes.us.com] moncler jackets [www.monclerjacket.net] air yeezy [www.yeezysshoes.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] timberland [www.timberlands.us] yeezy [www.yeezyadidas.us.com] calvin klein outlet [www.calvinkleinsoutlet.us.com] nike vapormax [www.vapormax.org.uk] fila shoes [www.fila-shoes.us.com] nike max [www.nikeair-max.us.com] golden goose outlet [www.goldengoose.us.com] adidas ultra [www.ultraboost.us.com] nike 97 [www.air-max97.com] nike air max 95 [www.airmax-95.com] valentino [www.valentinosshoes.us] nike basketball shoes [www.nikebasketballshoes.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] air max 2019 [www.nikeairmax2019.com] nike air max [www.nikeair-max.us.com] air max 2019 [www.nikeairmax2019.com] air jordan [www.air-jordanshoes.us.org] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] birkin bag [www.birkinbag.us.com] yeezy 700 [www.yeezy700.us.com] stephen curry shoes [www.stephencurry.us.com] nike react [www.nikereact.org] nike air max 2019 [www.nikeairmax2019.com] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] cheap jordans [www.jordans.net.co] cheap jordans [www.jordans.net.co] michael kors handbags [www.outletmichael-kors.us.com] vans [www.vansshoes.us.com] supreme hoodie [www.supreme-hoodie.us.com] lebron shoes [www.lebron16.us] michael kors handbags [www.outletmichael-kors.us.com] adidas nmd [www.nmdadidas.com] nike vapormax [www.vapormax.org.uk] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] supreme clothing [www.supremesclothing.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] hogan outlet online [www.hogan-outlet.us.com] nmd [www.nmdadidas.com] westbrook shoes [www.russellwestbrookshoes.us] vapormax [www.vapormax.org.uk] golden goose sneakers [www.goldengoosesneakers.org] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] balenciaga [www.balenciaga.us.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] supreme [www.supremesonline.com] nike air max 270 [www.nike270.us] lebron 15 [www.lebron15.net] christian louboutin [www.christianlouboutinbar.com] hermes belt [www.hermesbelts.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] adidas nmd r1 [www.adidasnmdr1.us.com] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] adidas yeezy [www.yeezyadidas.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] nike air vapormax [www.air-vapormax.com] jordan 13 [www.jordan13.us.com] supreme clothing [www.supremesclothing.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] yeezy [www.yeezyadidas.us.com] cheap jordans [www.jordans.net.co] nike air force 1 [www.nikeairforce1.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] moncler coat [www.monclercoat.us.com] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] adidas nmd [www.nmdadidas.com] supreme hoodie [www.supreme-hoodie.us.com] converse outlet store [www.converseoutlet.us.com] hermes birkin [www.hermes-birkin.us.com] nike air max 2017 [www.nike-airmax2017.us.com] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] off white shoes [www.off-whiteshoes.us.com] adidas stan smith [www.adidasstansmith.us.com] longchamp handbags [www.long-champ.us.com] louboutin shoes uk [www.louboutinshoes.uk] kobe basketball shoes [www.kobebasketballshoes.net] golden goose outlet [www.goldengoose.us.com] moncler outlet [www.monclersoutlet.us.com] goyard [www.goyards.us.org] cheap jordans [www.jordans.net.co] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] nike air huarache [www.nike-huarache.com] nfl jerseys [www.nfljerseyssale.us] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] golden goose outlet [www.goldengoose.us.com] balenciaga shoes [www.balenciagasus.com] adidas superstar [www.adidassuperstar.us.com] air max 270 [www.airmax-270.com] kobe 9 [www.kobebasketballshoes.net] fila [www.filashoes.us.org] nike air max 270 [www.nike270.us] off white jordan 1 [www.offwhitexjordan1.com] coach outlet [www.coachoutlets.name] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-outletonline.us.com] timberland outlet [www.outlettimberland.us.org] air max 97 [www.nikeairmax97.net] curry 6 shoes [www.curry6.net] hermes belt [www.hermesbelts.com] yeezy [www.yeezyadidas.us.com] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] moncler jacket [www.monclercoat.us.com] coach outlet [www.coachoutlets.name] nike jordans [www.nikejordans.us.com] ferragamo belts [www.ferragamobelt.us.org] nfl store [www.nfljerseys.us.org] christian louboutin shoes [www.christianlouboutinsoutlet.net] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] nike vapormax [www.vapormax.org.uk] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutinsoutlet.net] curry 5 shoes [www.curry5shoes.net] jordan 4 [www.jordan4.us.com] fitflop [www.fitflops-saleclearance.us.com] adidas gazelle [www.adidasgazelle.us.com] nike huarache [www.nike-huarache.com] balenciaga triple s [www.balenciaga.us.com] off white x jordan 1 [www.offwhitexjordan1.com] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-outletonline.us.com] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] moncler jacket [www.monclercoat.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost350v2shoes.us.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] bape hoodie [www.bapehoodie.us] kyrie 6 [www.kyrie-6.com] nike hyperdunk [www.nike-hyperdunk.us.com] supreme new york [www.supremenewyork.us.com] nike air max 95 [www.airmax-95.com] nike epic react [www.nikereact.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] curry 5 [www.stephencurry.us.com] kd 12 [www.kd12.org] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutinsoutlet.net] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] jordan retro [www.jordan-retro.us.com] hermes [www.hermesonlineshop.com] air max 270 [www.airmax-270.com] michael kors outlet online [www.michael-korsoutlets.us] curry 4 [www.curry4.net] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] fila disruptor [www.filashoes.us.org] michael kors factory outlet [www.michaelkors-outletfactory.us.org] off white clothing [www.offwhite.us.com] supreme clothing [www.supremesclothing.com] jordans [www.cheapjordans.us.org] timberlands [www.timberlands.us] mbt [www.mbts.us.org] adidas yeezy boost [www.yeezyboost.in.net] reebok shoes [www.reebokoutlet.us.org] off white shoes [www.off-whiteshoes.us.com] kd 11 [www.kd11.us.com] coach outlet [www.coachoutlets.name] cheap jordans [www.jordans.net.co] yeezy boost 350 [www.yeezyboost.in.net] supreme outlet [www.supremeoutlets.us.com] nike kd 11 [www.kd11.us] vans shoes [www.vansshoes.us.com] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] jordan retro [www.jordan-retro.us.com] hermes bags [www.hermes-handbags.us.org] cheap jordans [www.jordans.net.co] nike air max 97 [www.air-max97.com] longchamp handbags [www.long-champ.us.com] air max 95 [www.nikeairmax95.us.com] off white clothing [www.offwhite.us.com] jimmy choo shoes [www.jimmychoo-shoes.us.com] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] off white nike [www.off-whiteshoes.us.com] golden goose outlet [www.goldengoose.us.com] vans outlet [www.vansshoes.us.com] air max 97 [www.nikeairmax97.net] kyrie 4 [www.kyrie4.org] jordan 6 [www.jordan6.us.com] kd shoes [www.kd11.us] hermes belt [www.hermesbelts.com] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-outletonline.us.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost350v2shoes.us.com] curry 6 [www.curry6shoes.us] jordan retro [www.jordan-retro.us.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] michael kors factory outlet online [www.michaelkorsfactorystore.com] curry 4 [www.curry4.net] air max [www.air-max.us.com] michael kors [www.michael--korsoutlet.us.org] michael jordan shoes [www.michaeljordanshoes.us.com] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] michael kors handbags [www.outletmichael-kors.us.com] coach outlet sale [www.coachoutletssale.com] yeezy shoes [www.yeezysus.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] michael kors outlet [www.michaelkors-outletonlines.us.com] yeezy boost 500 [www.yeezy-500.us.com] nike off white [www.nikexoffwhite.com] golden goose [www.goldengoose-outlet.us.com] polo ralph lauren [www.polosralphlaurenuk.com] kobe shoes [www.kobe-shoes.us.com] longchamp [www.longchampshandbags.us] jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] timberland boots [www.timberlands.us] kobe sneakers [www.kobesneakers.com] christian louboutin [www.christianlouboutinbar.com] moncler jackets [www.monclerjacket.net] nike air max [www.nikeair-max.us.com] calvin klein underwear [www.calvinkleinsoutlet.us.com] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost350v2shoes.us.com] yeezy boost [www.yeezy-boost.us.com] nmd [www.nmdadidas.com] curry 4 [www.curry4.net] jordans [www.cheapjordans.us.org] moncler [www.monclercoat.us.com] birkin bag [www.birkinbag.us.com] michael kors bags [www.michaelkorsbagoutletbag.com] michael kors outlet online [www.michael-korsoutlets.us] valentino shoes [www.valentinosshoes.us] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost350v2shoes.us.com] fila sneakers [www.fila-shoes.us.com] yanmaneee


[ ارسال جوابیه ]


fang (امتیاز : 0)
توسط مهمان در مورخه : پنجشنبه، 21 آذر ماه ، 1398
adidas gazelle sale [www.adidasgazelle.us.com] adidas gazelle [www.adidasgazelle.us.com] adidas nmd r1 [www.adidasnmdr1.us.com] adidas nmd [www.adidasnmdr1.us.com] adidas nmd [www.adidasnmdr1.us.com] nmd [www.adidasnmds.us.com] adidas stan smith men [www.adidasstansmith.us.com] adidas stan smith women [www.adidasstansmith.us.com] adidas stan smith [www.adidasstansmith.us.com] adidas superstar shoes [www.adidassuperstar.us.com] adidas superstar [www.adidassuperstar.us.com] adidas tubular x [www.adidas-tubular.us.com] adidas tubular [www.adidas-tubular.us.com] adidas tubular [www.adidas-tubular.us.com] adidas yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] adidas flux [www.adidaszxflux.com] zx flux [www.adidaszxflux.com] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] nike air max 2017 [www.air-max.us.com] nike air max [www.air-max.us.com] air max 270 [www.air-max270.com] nike air max 270 [www.air-max270.com] air max 270 [www.air-max270.com] air max [www.airmax270.us.com] air max 90 [www.airmax90.us.org] nike air max 90 [www.airmax90.us.org] air max 95 [www.airmax95.us] air max [www.airmax270.us.com]
مطالعه ادامه این نظر ...
adidas gazelle sale [www.adidasgazelle.us.com] adidas gazelle [www.adidasgazelle.us.com] adidas nmd r1 [www.adidasnmdr1.us.com] adidas nmd [www.adidasnmdr1.us.com] adidas nmd [www.adidasnmdr1.us.com] nmd [www.adidasnmds.us.com] adidas stan smith men [www.adidasstansmith.us.com] adidas stan smith women [www.adidasstansmith.us.com] adidas stan smith [www.adidasstansmith.us.com] adidas superstar shoes [www.adidassuperstar.us.com] adidas superstar [www.adidassuperstar.us.com] adidas tubular x [www.adidas-tubular.us.com] adidas tubular [www.adidas-tubular.us.com] adidas tubular [www.adidas-tubular.us.com] adidas yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] adidas flux [www.adidaszxflux.com] zx flux [www.adidaszxflux.com] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] nike air max 2017 [www.air-max.us.com] nike air max [www.air-max.us.com] air max 270 [www.air-max270.com] nike air max 270 [www.air-max270.com] air max 270 [www.air-max270.com] air max [www.airmax270.us.com] air max 90 [www.airmax90.us.org] nike air max 90 [www.airmax90.us.org] air max 95 [www.airmax95.us] air max [www.airmax270.us.com] nike air max [www.air-max.us.com] nike air vapormax [www.air-vapormax.com] vapormax [www.air-vapormax.com] balenciaga sneakers [www.balenciaga.us.com] balenciaga speed trainer [www.balenciaga.us.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] balenciaga sneakers [www.balenciaga.us.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] balenciaga shoes [www.balenciaga-shoes.us] balenciaga shoes [www.balenciaga-shoes.us] balenciaga sneakers [www.balenciaga.us.com] balenciaga shoes [www.balenciaga-shoes.us] balenciaga sneakers [www.balenciaga.us.com] balenciaga speed [www.balenciagaspeeds.com] balenciaga trainers [www.balenciagaspeeds.com] balenciaga [www.balenciaga.us.com] balenciaga shoes [www.balenciaga-shoes.us] balenciaga sneakers [www.balenciaga.us.com] bape hoodie [www.bapehoodie.us] bape clothing [www.bape-hoodie.us.com] bape hoodie [www.bapehoodie.us] birkin bag [www.birkinbag.us.com] hermes birkin [www.birkinbag.us.com] calvin klein outlet [www.calvinkleinoutlet.us.com] calvin klein [www.calvinkleinoutlet.us.com] calvin klein outlet [www.calvinkleinoutlet.us.com] calvin klein [www.calvinkleinoutlet.us.com] canada goose [www.canada-goose.in.net] air jordans [www.cheap-airjordans.us.com] cheap jordans [www.cheap-airjordans.us.com] cheap jordans [www.cheap-airjordans.us.com] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutletofficial.com] red bottom shoes [www.christianlouboutinoutletofficial.com] christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutletofficial.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutin-shoes.com] chrome hearts online store [www.chromeheartstoreonline.com] chrome hearts store [www.chromeheartstoreonline.com] coach bags [www.coachbags.in.net] coach purse [www.coachbags.in.net] coach factory outlet [www.coach-factory.eu.com] coach outlet [www.coach-factory.eu.com] coach factory outlet [www.coach-factory.eu.com] coach [www.coachfactorysoutlet.in.net] coach bags sale [www.coachoutlets.name] coach outlet store [www.coachoutlets.name] coach outlet [www.coach-factory.eu.com] coach outlet store online [www.coachoutletscoach.us.com] coach outlet [www.coach-factory.eu.com] coach factory outlet [www.coach-factory.eu.com] coach outlet [www.coach-factory.eu.com] coach factory outlet [www.coach-factory.eu.com] coach outlet store [www.coachoutlets.name] coach outlet online [www.coachoutletstoreonlineus.com] coach outlet store online [www.coachoutletscoach.us.com] converse outlet [www.converseoutlet.us.com] converse shoes [www.converseoutlet.us.com] converse outlet [www.converseoutlet.us.com] converse shoes [www.converseoutlet.us.com] converse outlet [www.converseoutlet.us.com] converse [www.conversesoutlets.com] curry 4 [www.curry4shoes.us.com] curry 5 shoes [www.curry5shoes.net] curry 5 [www.curry5shoes.net] curry 6 [www.curry6.net] curry shoes [www.curry6.net] curry 6 [www.curry6.net] curry shoes [www.curry6.net] curry 6 shoes [www.curry6shoes.us] curry shoes [www.curry6.net] ferragamo belt [www.ferragamobelt.us] ferragamo sale [www.ferragamobelt.us] ferragamo belt [www.ferragamobelt.us] salvatore ferragamo belt [www.ferragamobelt.us.org] fila [www.fila.us.org] fila online shop [www.filashoes.org] fila shoes [www.filashoes.org] fitflop sale [www.fitflops-saleclearance.us.com] fitflops sale clearance [www.fitflops-saleclearance.us.com] golden goose sale [www.golden-goose.us.com] golden goose sneakers [www.goldengoose.us.com] golden goose sneakers [www.goldengoose.us.com] golden goose [www.goldengoose.us.com] golden goose [www.goldengoose.us.com] golden goose outlet [www.goldengooseofficial.com] golden goose [www.goldengoose.us.com] golden goose outlet [www.goldengooseofficial.com] golden goose sneakers [www.goldengoose.us.com] golden goose francy [www.goldengooseoutlet.us] golden goose mid star [www.goldengooseoutlet.us] golden goose shoes [www.goldengooseoutlet.us] golden goose slide [www.goldengooseoutlet.us] golden goose starter [www.goldengooseoutlet.us] golden goose superstar [www.goldengooseoutlet.us] golden goose [www.goldengoose.us.com] golden goose [www.goldengoose.us.com] golden gooses outlet [www.goldengoosesneakers.org] golden goose sneakers [www.goldengoose.us.com] golden goose sneakers [www.goldengoose.us.com] golden goose [www.goldengoose.us.com] golden goose [www.goldengoose.us.com] outlet golden goose [www.goldengoosesneakers.us] golden gooses sneakers [www.goldengoosesneakersstore.com] golden gooses [www.goldengoosesneakersstore.com] golden goose outlet [www.goldengooseofficial.com] golden goose [www.goldengoose.us.com] goyard handbags [www.goyard-handbag.us] goyard tote [www.goyard-handbag.us] goyard bags [www.goyardhandbags.us.org] goyard handbags [www.goyard-handbag.us] goyard bags [www.goyardhandbags.us.org] goyard handbags [www.goyard-handbag.us] goyard wallet [www.goyards.us.org] goyard [www.goyards.us.org] hermes belt [www.hermesbelt.us.org] hermes belt [www.hermesbelt.us.org] hermes belts [www.hermesbelts.co.uk] hermes belt [www.hermesbelt.us.org] hermes belts [www.hermesbelts.co.uk] birkin bag [www.birkinbag.us.com] hermes birkin [www.birkinbag.us.com] birkin bag [www.birkinbag.us.com] hermes birkin bag [www.hermesbirkins.com] hermes bag [www.hermes-handbags.us.com] hermes handbags [www.hermes-handbags.us.com] hermes [www.hermes-handbags.us.com] birkin bag [www.birkinbag.us.com] hermes handbags [www.hermes-handbags.us.com] hermes [www.hermes-handbags.us.com] birkin bag [www.birkinbag.us.com] hermes online [www.hermesonlineshop.com] hermes [www.hermes-handbags.us.com] hogan outlet online [www.hogan-outlet.us.com] hogan outlet [www.hogan-outlet.us.com] jordan 11 [www.jordan11retro.us.com] jordan 12 [www.jordan12.us.com] jordan 13 [www.jordan13.us.com] jordan 4 [www.jordan4.us.com] jordan 6 [www.jordan6.us.com] jordan retro [www.jordan-retro.us.com] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] cheap jordans [www.cheap-airjordans.us.com] authentic jordans [www.jordansforcheap.us.com] cheap jordans [www.cheap-airjordans.us.com] cheap jordan shoes [www.jordanshoes.org.uk] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] jordan retro [www.jordan-retro.us.com] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] air jordan shoes [www.jordansshoes.us.org] cheap jordans [www.cheap-airjordans.us.com] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] jordans [www.jordanssneakers.us.com] air jordan [www.airjordanretro.co.uk] jordan store [www.jordanstoreonline.com] kate spade handbags [www.katespadehandbags-outlet.us.com] kate spade outlet [www.katespadehandbags-outlet.us.com] kd 10 [www.kd-10.us] kevin durant shoes [www.kd-10.us] kd 11 shoes [www.kd11.us] kd 11 [www.kd11.us] kd 11 [www.kd11.us] kd shoes [www.kd11.us.com] kd 12 [www.kd12.org] nike kd 12 [www.kd12.org] kd 12 [www.kd12.org] kevin durant shoes [www.kd-10.us] kd shoes [www.kd11.us.com] kevin durant shoes [www.kd-10.us] kobe 11 [www.kobebasketballshoes.net] kobe 9 [www.kobebasketballshoes.net] kobe basketball shoes [www.kobebasketballshoes.net] kobe byrant shoes [www.kobe-shoes.us.com] kobe shoes [www.kobe-shoes.us.com] kobe shoes [www.kobe-shoes.us.com] kobe sneakers [www.kobesneakers.com] kyrie 3 shoes [www.kyrie3.us.com] kyrie 3 [www.kyrie3.us.com] kyrie 4 [www.kyrie4.org] kyrie 5 spongebob [www.kyrie5.us] nike kyrie 5 [www.kyrie5.us] kyrie 5 [www.kyrie5.us.com] kyrie shoes [www.kyrie5.us.com] kyrie 5 spongebob [www.kyrie5.us] spongebob kyrie 5 [www.kyrie5spongebob.us] kyrie 6 shoes [www.kyrie-6.com] kyrie 6 [www.kyrie-6.com] kyrie 6 [www.kyrie-6.com] kyrie irving shoes [www.kyrie6.org] kyrie 6 [www.kyrie-6.com] nike kyrie 6 [www.kyrie6shoes.us] irving shoes [www.kyrieirving-shoes.us.com] kyrie 3 [www.kyrie3.us.com] kyrie 4 [www.kyrie4.org] kyrie 5 [www.kyrie5.us.com] kyrie 6 [www.kyrie-6.com] kyrie irving shoes [www.kyrie6.org] kyrie irving shoes [www.kyrie6.org] lebron 15 [www.lebron15.net] nike lebron 15 [www.lebron15.net] lebron 16 shoes [www.lebron16.us] lebron 16 [www.lebron16.us] lebron 17 [www.lebron17.us] lebron shoes [www.lebron17.us] nike lebron shoes [www.lebron17.us] lebron 17 [www.lebron17.us] lebron 17 [www.lebron17.us] lebron 13 [www.lebronjames-shoes.us.com] lebron 14 [www.lebronjames-shoes.us.com] lebron james shoes [www.lebronjames-shoes.us.com] lebron shoes [www.lebron17.us] longchamp outlet [www.long-champ.us.com] longchamp [www.long-champ.us.com] longchamp handbags [www.longchamphandbags.co.uk] longchamp [www.long-champ.us.com] longchamp bags [www.longchampshandbags.us] longchamp handbags [www.longchamphandbags.co.uk] louboutin outlet [www.louboutin-outlet.us.com] louboutin shoes [www.louboutin-outlet.us.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutin-shoes.com] louboutin outlet [www.louboutin-outlet.us.com] louboutin [www.louboutins.us.com] louboutin shoes [www.louboutin-outlet.us.com] louboutins [www.louboutinshoes.co.uk] christian louboutin shoes [www.christianlouboutin-shoes.com] louboutin shoes [www.louboutin-outlet.us.com] mbt shoes [www.mbts.us.org] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] michael kors handbags [www.michael-kors-handbags.com.co] michael kors outlet [www.michael-kors-handbags.com.co] michael kors outlet [www.michael-kors-handbags.com.co] michael kors [www.michael--korsoutlet.us.org] michael kors factory outlet [www.michaelkors-outletfactory.us.org] michael kors outlet [www.michael-kors-handbags.com.co] michael kors outlet [www.michael-kors-handbags.com.co] michael kors factory outlet [www.michaelkors-outletfactory.us.org] michael kors outlet online [www.michael-korsoutlets.us] michael kors outlet store [www.michael-korsoutlets.us] michael kors outlet [www.michael-kors-handbags.com.co] michael kors [www.michael--korsoutlet.us.org] moncler coat [www.monclercoat.us.com] moncler outlet [www.monclercoat.us.com] moncler [www.monclercoat.us.com] moncler jackets [www.monclerjackets.us] moncler [www.monclercoat.us.com] moncler outlet [www.monclercoat.us.com] moncler [www.monclercoat.us.com] moncler outlet [www.monclercoat.us.com] moncler [www.monclercoat.us.com] nike 270 [www.nike270.us] nike air max 270 [www.air-max270.com] nike air force 1 high [www.nikeairforce1.us.com] nike air force 1 low [www.nikeairforce1.us.com] nike air force 1 [www.nikeairforce1.us.com] nike air force [www.nikeairforce1.us.com] nike air max shoes [www.nikeair-max.us.com] nike air max [www.air-max.us.com] air max 2017 [www.nike-airmax2017.us.com] nike air max 2017 [www.air-max.us.com] air max 2018 [www.nikeairmax2018.us.com] nike air max 2018 [www.nikeairmax2018.us.com] nike air max [www.air-max.us.com] nike air max 2019 [www.nikeairmax2019.com] nike air max [www.air-max.us.com] nike air max 95 [www.nikeairmax95.us.com] nike air max [www.air-max.us.com] nike air max 97 [www.nikeairmax97.net] air max 97 [www.nike-airmax97.us] nike air max 97 [www.nikeairmax97.net] nike basketball shoes [www.nikebasketballshoes.us.com] nike shoes [www.nikebasketballshoes.us.com] nike cortez women [www.nikecortez.us.com] nike cortez [www.nikecortez.us.com] nike foamposite [www.nikefoamposite.us.com] nike shoes [www.nikebasketballshoes.us.com] huarache shoes [www.nikehuaracheshoes.us.com] nike huarache [www.nikehuaracheshoes.us.com] nike air max [www.air-max.us.com] nike max shoes [www.nikemaxs.com] nike epic react flyknit [www.nikereact.org] nike react [www.nikereact.org] nike shox for women [www.nike-shox.us.com] nike shox [www.nike-shox.us.com] nike outlet [www.nikesneakers.us.com] nike shoes [www.nikebasketballshoes.us.com] nike sneakers [www.nikesneakers.us.com] nike off white [www.nikexoffwhite.com] off white nike [www.nikexoffwhite.com] off white x nike [www.nikexoffwhite.com] off white jordan 1 [www.offwhite.us.com] off white nike [www.nikexoffwhite.com] off white [www.offwhite.us.com] off-white [www.offwhite.us.com] off white clothing [www.offwhiteclothing.us.com] off white hoodie [www.offwhiteclothing.us.com] off white hoodie [www.offwhiteclothing.us.com] off white jordan 1 [www.offwhite.us.com] off white shoes [www.off-whiteshoes.us.com] off-white [www.offwhite.us.com] jordan 1 off white [www.offwhitexjordan1.com] off white jordan 1 [www.offwhite.us.com] timberland outlet [www.outlettimberland.us.org] timberland shoes [www.outlettimberland.us.org] paul george shoes [www.paulgeorgeshoes.us.com] pg 1 [www.paulgeorgeshoes.us.com] polo ralph lauren [www.polosralphlaurenuk.com] ralph lauren uk [www.polosralphlaurenuk.com] jordan retro [www.jordan-retro.us.com] retro jordans [www.retro-jordans.us.com] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] retro jordans [www.retro-jordans.us.com] russell westbrook shoes [www.russellwestbrookshoes.us] russell westbrook shoes [www.russellwestbrookshoes.us] jordan shoes [www.airjordanretro.co.uk] adidas yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] curry 6 [www.curry6.net] curry shoes [www.curry6.net] stephen curry shoes [www.stephencurry.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme [www.supreme-clothing.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme shirts [www.supremeclothing.us.org] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme hoodie [www.supremeclothings.us.com] supreme hoodie [www.supremeclothings.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme new york [www.supremeclothingstore.com] supreme outlet [www.supremeclothingstore.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme hoodie [www.supremeclothings.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme new york [www.supremeclothingstore.com] supreme new york [www.supremeclothingstore.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme outlet [www.supremeclothingstore.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme [www.supreme-clothing.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme clothing [www.supreme-clothing.us.com] supreme shirt [www.supremesclothing.us.org] supreme shirt [www.supremesclothing.us.org] supreme sweatshirt [www.supremeshirt.us.com] supreme hoodie [www.supremeclothings.us.com] supreme hoodie [www.supremeclothings.us.com] supreme [www.supreme-clothing.us.com] supreme outlet [www.supremeclothingstore.com] supreme [www.supreme-clothing.us.com] timberland boots [www.timberlands.us] timberland outlet [www.outlettimberland.us.org] timberlands [www.timberlands.us] adidas ultra boost [www.ultraboost.us.com] ultra boost 3.0 [www.ultraboost.us.com] ultra boost [www.ultraboost.us.com] vans outlet [www.vans-outlet.us.com] vans shoes [www.vans-outlet.us.com] vans shoes [www.vans-outlet.us.com] vans [www.vansshoes.us.com] nike air vapormax [www.air-vapormax.com] vapormax [www.air-vapormax.com] nike air vapormax [www.air-vapormax.com] vapormax [www.air-vapormax.com] yeezy 500 blush [www.yeezy-500.us.com] yeezy 500 [www.yeezy-500.us.com] yeezy 700 [www.yeezy700.us.com] yeezy wave runner 700 [www.yeezy700.us.com] adidas yeezy boost [www.yeezyboost.com.co] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost.com.co] yeezy boost [www.yeezyboost.com.co] yeezy boost 350 [www.yeezy-boost.us.com] yeezy boost [www.yeezyboost.com.co] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost.com.co] yeezy boost 350 [www.yeezy-boost.us.com] yeezy boost 350 [www.yeezy-boost.us.com] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost.com.co] yeezy boost 350 [www.yeezy-boost.us.com] yeezy boost 350 v2 [www.yeezyboost.com.co] yeezy boost 350 [www.yeezy-boost.us.com] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] adidas yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezy 500 [www.yeezy-500.us.com] yeezy 700 [www.yeezy700.us.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] adidas yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezy supply [www.yeezyshoessupply.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezy sneakers [www.yeezyshoesuk.com] yeezy boost 350 [www.yeezy-boost.us.com] yeezy shoes [www.shoesyeezy.us] yeezy [www.adidasyeezys.us.com] yeezys [www.adidasyeezys.us.com] xiaofang20191212


[ ارسال جوابیه ]

امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 4.5
تعداد آراء: 2


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

اشتراک گذاري مطلب

تعزیه خانه در تلگرام

تعزیه خانه کرمان در تلگرام

آرشیو اخبار

سه شنبه، 6 اسفند ماه
· مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان معرفی شد
پنجشنبه، 10 بهمن ماه
· سومین سوگواره تعزیه شهرستان کرمان
سه شنبه، 8 بهمن ماه
· سوگواره سوم به کار خود پایان داد.
جمعه، 4 بهمن ماه
· اجرای مجلس شهادت حضرت زهرا (س) در کرمان
يكشنبه، 22 دي ماه
· برنامه اجرایی سومین سوگواره تعزیه کرمان
جمعه، 20 دي ماه
· طرحی نو در سوگواره تعزیه شهرستان کرمان
چهارشنبه، 18 دي ماه
· ششمین مجمع عمومی انجمن تعزیه کرمان
سه شنبه، 19 آذر ماه
· سومین سوگواره تعزیه شهرستان کرمان
يكشنبه، 21 مهر ماه
·
شنبه، 20 مهر ماه
· اجرای سه مجلس تعزیه در کرمان
چهارشنبه، 17 مهر ماه
· پیشکسوت تعزیه کرمان درگذشت
پنجشنبه، 4 مهر ماه
·
دوشنبه، 1 مهر ماه
· عاشورای 1441 در تعزیه خانه کرمان(سری دوم)
شنبه، 23 شهريور ماه
· شام غریبان 1441 در تعزیه خانه کرمان
چهارشنبه، 20 شهريور ماه
· نخستین سوگواره تعزیه الله آباد کرمان
· عاشورای 1441 در تعزیه خانه کرمان(سری اول)
يكشنبه، 17 شهريور ماه
·
پنجشنبه، 14 شهريور ماه
·
سه شنبه، 12 شهريور ماه
·
·
شنبه، 9 شهريور ماه
·
· برنامه اجرایی تعزیه خانه کرمان در محرم 1441
· اجرای تعزیه در پارک بهشت کرمان
پنجشنبه، 7 شهريور ماه
· چهار مجلس تعزیه در شهر راین
· کاروان نمادین در الله آباد
پنجشنبه، 17 مرداد ماه
· اجرای تعزیه طفلان مسلم در کرمان
يكشنبه، 13 مرداد ماه
· راه اندازی تکیه دولت در محرم و صفر
· تعزیه فقط برای عزاداری نیست
پنجشنبه، 10 مرداد ماه
· چهاردهمین سوگواره تعزیه محی آباد
چهارشنبه، 9 مرداد ماه
· اجرای تعزیه در امام زاده محمد کرمان
سه شنبه، 1 مرداد ماه
· نهمین سوگواره تعزیه چترود کرمان
سه شنبه، 18 تير ماه
· مسابقه تعزیه خوانی کرمان
شنبه، 1 تير ماه
· پنجمین مجمع عمومی انجمن تعزیه کرمان
دوشنبه، 20 خرداد ماه
· اهداء کتاب شبیه نامه به مقام معظم رهبری
يكشنبه، 5 خرداد ماه
· اجرای مجلس تعزیه شهادت امام علی (ع)
چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه
· سومین سوگواره تعزیه «ماه در محاق»
· اجرای تعزیه در اسماعیل آباد جوپار
·
جمعه، 17 اسفند ماه
·
پنجشنبه، 25 بهمن ماه
· چهارمین مجمع عمومی انجمن تعزیه کرمان
شنبه، 20 بهمن ماه
· پایان کار دومین سوگواره تعزیه شهرستان کرمان
سه شنبه، 16 بهمن ماه
· اجرای سه مجلس تعزیه در کرمان
پنجشنبه، 11 بهمن ماه
·
· برنامه اجرائی دومین سوگواره تعزیه کرمان
چهارشنبه، 10 بهمن ماه
· پایان کار بیست و دومین سوگواره تعزیه استان
· افتتاح شعبه انجمن تعزیه ایرانیان در کرمان
پنجشنبه، 4 بهمن ماه
· برنامه اجرایی سوگواره بیست و دوم
جمعه، 28 دي ماه
· 10 مجلس تعزیه در سوگواره کرمان اجرا می شود
چهارشنبه، 26 دي ماه
·
سه شنبه، 25 دي ماه
· معرفی دبیر سوگواره تعزیه استان کرمان

مطالب قدیمی تر

مقالات

· آسیب شناسی تعزیه
· یادداشتی بر موسیقی تعزیه/سدعظیم موسوی
· تعزيه و شبيه خواني
· سوگ سیاوش/یدالله آقاعباسی
· هاشم فیاض...
· تعزیه، ‌نمایش‌ كامل ‌‌ایرانی/دكتر اردشیر صالح‌پور
· تعزیه و تاریخچه آن نزد خاورشناسان/ داوود حاتمی
· در آمدي بر تعزيه و تعزيه خواني/اسماعیل مجللی
· تعزيه و شبيه خوانى /جواد محدثى
· نوشتاری در باب تعزیه /دکتر عبدالحسین زرّین کوب
· تعزیه هنری نمایشی، بیانگر واقعه جانگداز کربلا
· تاريخ معماري حرم امام حسين (ع) /اسماعیل مجللی
· تعزيه/کیوان پهلوان
· نگاهي به عاشورا پژوهي در غرب/عبدالحسين حاجى ابوالحسنى و محمد نورى
· تعزیه و تئاتر/اسماعیل مجللی
· تعزيه خوان ها ، راويان موسيقي آوازي/محمدجواد بشارتی
· نگاهي به تعزيه و آسيب شناسي آن در ايران امروز /کیوان پهلوان
· تعزیه و سینما/اسماعیل مجللی
· پیدایش موسیقی در تعزیه
· اصطلاحات رایج در تعزیه
· متادرام در تعزیه/فرید میرشکار
· تعزیتی بر مجالس شبیه خوانی/هومن نجفیان
· تاثیر امام رضا بر فرهنگ و هنر ایرانی /اسماعیل مجللی
· کند و کاوی در هنر شبیه خوانی/علی اکبر خلعتبری/هوشنگ سامانی
· مقایسه بخش هایی از نسخه های تعزیه حر در اراک و یالرود نور/علی اکبر خلعتبری
· بازی در بازی
· نگاهي به مصرع خواني )پرسش و پاسخ( در هنر شبيه خواني
· مردم شناسی مراسم شبیه خوانی ( تعزیه )/مسعود گنجعلیخان حاکمی
· تعزیه کرمان
· هنر عشق /وحید کیارسی
· تعزیه؛ جلوه‌ی ناب هنر آئینی/وحید کیاسری
· جستاری بر میراث نیاکا‌ن‌مان /سیاوش قائدی
· تضاد و تقابل در لباس تعزیه
· در آمدی بر تعزیه و تعزیه خوانی

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
گذرواژه:
تايپ مجدد:
 

سفارش تبليغات

ورود:
رمز عبور:
 

کاربران برتر

MemberPoints
1: asad153528
2: Fatemeh83820
3: sss20605
4: ahmadi11457
5: salari9106
6: erfan782
7: iranmenesh746
8: jopar701
9: farahbakhsh650
10: habib650
Learn more
Top 50 Users

پیام اهل خانه

ارشيو پيغام کوتاه   

 

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما